برنامه نویسی

برنامه نویسی در حوزه برق و اتوماسیون صنعتی شامل برنامه نویسی PLC، برنامه نویسی HMI، برنامه نویسی SERVO drive و برنامه نویسی PID می‌باشد.

برنامه نویسی PLC

همان‌طور که می‌دانید plc (Programmable Logic Controller) یا کنترل‌کننده‌های منطقی قابل برنامه‌ریزی  وظیفه کنترل سیستم‌های  متنوعی را بر عهده دارند و در فرآیندهای صنعتی مانند کنترل خطوط مونتاژ، دستگاه های رباتیک و هر فرآیندی که  نیاز به کنترل دقیق و عیب‌یابی ساده داشته باشد، استفاده می‌شود. به عبارتی عضو جدانشدنی اتوماسیون صنعتی هستند. برنامه نویسی PLC، شامل یک سری دستورات است که بر اساس ورودی‌ها و متغیرهایی که PLC دریافت می‌کند و سپس بر اساس برنامه ذخیره شده خروجی‌ها را برای خودکارسازی یک فرآیند یا ماشین کنترل می‌کنند.

برنامه نویسی HMI

hmi مخفف Human-Machine Interface و به معنای رابط بین انسان و ماشین است و همان‌طور که از نام آن برمی‌آید برای برقراری ارتباط بین خواسته‌های انسان با ماشین یا سیستم مورد نظر استفاده می‌شود تا پرسنل بتوانند به دستگاه‌ها و ماشین‌آلات کنترل و نظارت داشته باشند. به این صورت که از طریق hmi می‌توان  پارامترهای دستگاه‌های صنعتی مانند PLC و اینورتر و.. را مانیتور و مشاهده کرد.

برنامه نویسی HMI از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است و می‌تواند برای نیازهای اتوماسیون کارخانه‌ها پایه‌ای محکم باشد.

برنامه نویسی SERVO drive

برای درک بهتر برنامه نویسی Servo Drive ابتدا باید بدانیم سرووموتور چیست؟ سرووموتورها الکتروموتورهایی هستند که از یک سری مدارات الکترونیکی مانند درایوها تشکیل شده اند که وظیفه این تجهیزات الکترونیکی دقت دادن به الکتروموتور است. سرووموتورها در ساخت تجهیزات صنعتی مانند  دستگاه‌های CNC کاربرد دارند.

سرووموتورها در قسمت‌های مختلف کارخانه‌ها استفاده می‌شوند و نیروی لازم برای به حرکت درآوردن اجسام را تولید می‌کنند.

سروو درایوها بخشی از سیستم سروو هستند و شامل  کنترلر یا PLC به منظور کنترل سیستم هستند.

سروو درایوها در صنعت و در مواردی که نیاز به دقت بالایی در حرکت است استفاده می‌شوند.

شرکت الکتریک دقیق در زمینه مشاوره،تامین،راه‌اندازی و کنترل انواع موتورهای سروو آماده همکاری با صاحبان کارخانه‌ها و مشاغل صنعتی است.

برنامه نویسی PID

PID مخفف عبارت – Proportional Integral – Derivative است و یکی از پرکاربردترین کنترل کننده‌ها در صنعت است. این کنترلر بسیار ساده بوده و پایداری خوب و پاسخ سریعی را فراهم می‌کند. pid controller از رایج‌ترین الگوریتم‌های کنترلی است و در فرآیندهای کنترلی نظیر کنترل فشار، کنترل دما، کنترل سرعت در خودرو و … کاربرد دارد.

انجام کلیه پروژه‌های برنامه نویسی PLC، برنامه نویسی HMI، برنامه نویسی SERVO drive و برنامه نویسی PID توسط شرکت الکتریک دقیق انجام می‌پذیرد.

برای انواع ماشین آلات و دستگاه های صنعتی توسط

خدمات شرکت الکتریک دقیق در حوزه برنامه نویسی برق صنعتی 

  • برنامه نویسی PLCهای مختلف
  • برنامه نویسی HMI – طراحی HMI
  • نصب و راه اندازی SERVO DRIVE

خدمات شرکت الکتریک دقیق