خدمات اتوماسیون صنعتی

واژه اتوماسیون در لغت به معنی کنترل و هدایت دستگاه به صورت خودکار است. اتوماسیون به طور کامل نقش انسان را در انجام فرایند مورد نظر حذف کرده و به جای آن، برنامه‌ریزی‌های منطقی و دستگاه‌‌های هوشمند را جایگزین کرده است.

اتوماسیون صنعتی که نام دیگر آن رباتیزه کردن است، استفاده از سیستم‌ها و تجهیزات کنترلی مانند نرم‌افزارهای کامپیوتری و ربات‌ها برای خودکار کردن انجام فرآیندها، هدایت و کنترل ماشین‌آلات صنعتی و پروسه‌های تولید بدون نیاز به اپراتورهای انسانی است. یعنی کامپیوتر و ماشین به جای انسان تفکر و تصمیم‌گیری می کنند و فرآیندهای صنعتی به طور اتوماتیک کنترل می‌شوند.

مهم‌ترین هدفی که در اتوماسیون صنعتی به دنبال تحقق آن هستیم، حذف نیروی انسانی از سیستم تولید و به دنبال آن کم کردن خطاهای انسانی است که در نهایت سبب بالا رفتن کیفیت تولید می‌شود. همچنین پایین آمدن هزینه‌های تولید، کاهش زمان تولید و افزایش میزان تولید، افزایش ایمنی، افزایش کارایی تجهیزات صنعتی و تولیدی، هماهنگی و تناسب میان دستگاه‌ها و ربات‌ها و ایجاد شبکه در یک نظام تولید از نتایج استفاده از اتوماسیون صنعتی در تولید صنعتی است.

امروزه کاربرد اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق در صنعت و پروژه‌های مختلف صنعتی به طور چشمگیری افزایش یافته است.  

خدمات اتوماسیون صنعتی قسمتی دیگر از فعالیت‌های شرکت الکتریک دقیق است که توسط تیمی منسجم از مهندسان باتجربه و جوان به هموطنان عزیز ارائه می‌گردد. از توانایی های این شرکت در زمینه مشاوره، طراحی و اجرای پروژه‌های اتوماسیون صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انجام کلیه پروژه‌های اتوماسیون صنعتی
  • تولیدکننده انواع تجهیزات اتوماسیون صنعتی
  • ارائه مشاوره برای انتخاب سامانه بهینه جهت کنترل فرایند، اتوماسیون صنعتی و شبکه‌های صنعتی
  • ارائه انواع تجهیزات اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق به مهندسان

شرکت الکتریک دقیق در نظر دارد با تلاش و سطح دانش بالا برای توسعه و ارتقاء کیفیت روزافزون در عرصه اتوماسیون صنعتی خدمات بهتر و به روزی را ارئه دهد و در این راستا آماده همکاری با شرکت‌ها و کارخانجات و ارائه راه‌حل‌های مناسب می‌باشد.